Fun & Video

Përballja me shuplaka i deformon fytyrën sportistit/ Shikoni pamjen e tij pas 30 minutash goditje

Autori: Gazeta inFokus 14:17 | 17 January 2023

Bota brutale e luftimeve me shuplakë ka tërhequr vëmendjen pas një gare të dëmshme që u bë virale në mediat sociale.

Luftimi me shuplakë është çmenduria më e fundit e sportit luftarak që përfshin dy konkurrentë që me radhë godasin njëri-tjetrin në faqe – dhe rezultatet mund të jenë shkatërruese.

Një video është shfaqur nga kampionati RXF Slap Fighting, duke shfaqur pamje shqetësuese të fytyrës së një lojtari duke u fryrë nga njëra anë.

-Advertisement-

Klipi nga promovimi i MMA rumune, i postuar nga @Matysek88, tregon anën e majtë të fytyrës së konkurrentit Comsa Sorin plotësisht të shpërfytyruar dhe të mbuluar me gjak pas 30 minutash shuplakash të pambrojtura nga kundërshtari i tij.

Fytyra e Sorin ishte dukshëm e dëmtuar rëndë, ndërsa dyshja vazhdoi betejën e tyre goditëse për 10 raunde, përpara se lëndimet të përkeqësoheshin.

Çuditërisht, sipas llogarisë së RFX-së në Instagram, Sorin gjithsesi doli fitues në duel për të fituar rripin e kampionatit dhe një çmim kryesor prej 5000 € (4,400 £).

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNICEF-i global boton artikull për rezultatet e partneritetit me Devolli Corporation: U fuqizuan gratë, përfituan familjet

Të tjera