Lajme

Pas lirimit të Ramush Haradinaj, flet bashkëshortja e tij, ja çfarë thotë

Autori: Gazeta inFokus 09:39 | 27 April 2017

Pas vendimit të lirimit të liderit të AAK, Ramush Haradinaj, ka folur bashkëshortja e tij Anita Haradinaj, e cila e ka thënë se ky ka qenë vendimi i duhur, dhe se ky vendim është dashur të ndodhë shuam kohë më parë, shkruan Gazeta Monitor.

Ajo për RTK ka thënë se të vërtetën e shqiptarëve nuk mund ta mohoj askush dhe se me lirimin e Haradinaj ka fituar i gjithë populli shqiptarë.

“Vendimi është ia i duhuri dhe ai që është dashur të ndodh shumë kohë më parë. Të vërtetën e shqiptarëve nuk mund ta mohojë askush, dhe vendimi është mëse i drejtë, dhe do me thënë se drejtësia edhe njëherë po e vërteton dh se mund të fitoj por gjithmonë do të triumfoj. Dhe me këtë ka fituar i gjithë populli shqiptar”, tha Anita Haradinaj.

Se a kanë qenë të lodhshme këto procese me të cilat po përballet bashkëshorti i saj Ramush Haradinaj, ajo tha se këto procese kanë qenë të lodhshme, duke theksuar se këto nuk procese nuk është dashur të ndodhin pasi që lufta e Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës ka qenë e pastër.

“Këto procese me të vërtetë na kanë lodhë, dhe nuk kanë pas pse me ndodhë sepse lufta ka qenë e pastër, dhe kjo situatë e ka lodhë gjithë popullin, dhe falënderoj të gjithë popullin shqiptar anembanë botës dhe gjithë mbështetjen që e kanë dën për ne dhe për të vërtetën që Ramushi e ka mbrojt”, ka theksuar ajo.

Gjithashtu ajo ka treguar se pas vendimit për lirimin e Haradinaj, ka biseduar me të, ku tha se ai është në diskonim të mirë dhe se ai është mirë.

“Kam bisedar me Ramushin, ai është mirë dhe është në disponim të mirë dhe ky vendim ka qenë i drejtë dhe i duhuri”, ka përfunduar Anita Haradinaj.

Ramush Haradinaj pritet të arrijë në Kosovë rreth orës 17:00, ku në pritje të tij familja kanë kërkuar që të dalin vetëm ata, dhe jo krerë të institucioneve.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Muaji i fituesve – Prince Caffe shpërblen konsumatorët

Të tjera