Lajme

Pamje nga kufiri Kosovë-Shqipëri pa kontrolle

Autori: Gazeta inFokus 11:04 | 25 June 2022

Një nga vendimet e miratuara në mbledhjen e përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë është edhe largimi i kontrollit kufitar mes dyja vendeve gjatë vikendeve për muajt e verës.

Ky vikend shënon fundjavën e parë të aplikimit të këtij vendimi.

RTK ka publikuar pamje nga gjendja e kufiri me Shqipërinë.

Të tjera