Lajme

Olluri i drejtohet Kurtit: S’e ke përmendur Radojçiqin, a po tutesh se po të nxjerr telashe në Qeveri?

Autori: Gazeta inFokus 23:20 | 08 December 2021

Gazetari Parim Olluri përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, i ka thënë kryeministrit Albin Kurti të mos frikësohet të përmend emrin e Milan Radojeciqit, kjo për shkak se ky i fundit është nënkryetar i Listës Serbe.

Departamenti i Thesarit të SHBA-së, futi në listë të sanksioneve liderët e krimit të organizuar në veri të Kosovës, Zvnoko Veselinoviq dhe Milan Radojçiq.

Ndërsa Albin Kurit në reagimin e tij e mirëpriti këtë vendim, megjithatë në shkrim përmendi vetëm Zvonko Veselenoviqin.

Parim Olluri pyeti Kurtin se mos e ka harruar edhe dikë tjetër pa përmendur. Bëhet fjalë për Milan Radojiciqin, i cili është edhe nënkryetar i Listës Serbe.

Sipas Ollurit, Kurti po frikësohet se Listta Serbe do t’i nxjerrë telashe në qeveri, në rast se kryeministri e përmend emrin e tij publikisht, si person në listën e sanksioneve nga Amerika.

“Po tutesh qe Millani, nënkryetari i Lista Srpska, po te nxjerre telashe ne Qeveri a?”, pyeti Olluri.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë:

… ndaj Zvonko Veselenovic dhe grupit te.. 🙈

Mos e ke harru edhe njefar alamet burri qitu? Nje Kosove eshte kah flet per ta. I madh e i vogel. Millan Radojçiqin.

Po tutesh qe Millani, nenkryetari i Lista Srpska, po te nxjerre telashe ne Qeveri a?

Permende kryeminister. Mos u tut! Se neve popullin na ki mbrapa.

Të tjera