Notat e lojtarëve: Bayern Munchen 2–1 Sevilla

Autori: Gazeta inFokus 00:03 | 25 September 2020

Bayern Muncheni e ka fituar Superkupën e Evropës, pasi në finale e ka mposhtur Sevillën me rezultat 2-1, shkruan Gazeta inFokus.

Golin e fitores për ‘bavarezët’ e ka realizuar Javi Martinez në minutën e 14’ të vazhdimeve.

Golin tjetër për skuadrën gjermane e shënoi Goretzka në minutën e 34’, kurse golin e vetëm për Sevillën e realizoi Lucas Ocampos në minutën e 13’.

Pas ndeshjes janë publikuar edhe notat e futbollistëve që u paraqitën në këtë finale.

Lojtari më i mirë i ndeshjes është shpallur Ocampos i Sevillës, i cili u vlerësua me notën (8.5), ndërsa futbollisti më paraqitjen më të dobët ishte mbrojtësi i Bayernit, Alaba, që u vlerësua më notën (5.9).

Më poshtë keni vlerësimin e të gjithë lojtarëve që u paraqitën në finalen e Superkupës së Evropës./Gazeta inFokus/