Sport

Notat e futbollistëve: Real Madrid 1-2 Athletico Bilbao

Autori: Gazeta inFokus 23:31 | 14 January 2021

Athletico Bilbao e ka eliminuar Real Madridin nga Superkupa e Spanjës dhe është kualifikuar në finale, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Estadio La Rosaleda’, golat për Bilbaon i realizoi Raul Garcia në minutën e 18’ dhe 28’, kurse golin e vetëm për ‘Loc Blancos’ e shënoi Karim Benzema në minutën e 73’.

Menjëherë pas përfundimit të kësaj sfide janë publikuar edhe notat e futbollistëve, të cilët u paraqitën në këtë duel.

Lojtari më i mirë i ndeshjes është shpallur sulmuesi i Athletico Bilbaos, Raul Garcia, i cili ka marrë notën (8.3), kurse dështimi i këtij ballafaqimi ishte mbrojtësi i Real Madridit, Lucas Vázquez, i cili u vlerësua më notën (5.4).

Më poshtë keni vlerësimin e të gjithë lojtarëve, të cilët patën minuta në këtë përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera