Fun & Video

Një çift i martuar pas kthimit nga pushimet katër-mujore po i priste një befasi e pakëndshme

Autori: Gazeta inFokus 20:06 | 07 November 2023

Prindërit e Sarah Hayward kanë pasur një udhëtim katër mujor nëpër botë dhe para aventurës së madhe kanë kontrolluar çdo pajisje në shtëpi.

Megjithatë, ata nuk e prisnin që frigoriferi fantastik t’i “mashtronte” dhe të krijonte një rrëmujë të plotë.

Bashkëshortët kanë një frigorifer dhe një akull-bërës, transmeton LadBible.

-Advertisement-

Duke marrë parasysh aventurën disamujore, ata vendosën të ndalonin prodhimin (automatik) të akullit, duke hequr kovën e magazinimit.

Ata menduan se kjo do të mjaftonte, por pas kthimit i priste një surprizë e vërtetë.

My parents got back home from traveling for 4 months and sent me this. Apparently you have to turn off the ice maker and not just take it out of the door! #oops#oopsie#iceicebaby#whatamess#fy#fyp#fypシ#icecube#funny#whoops ♬ original sound – Sara Hayward

 

Në videon e cila ka 11 milionë shikime, shohim babanë e Sarës duke u përpjekur të hapë derën e frigoriferit, por nuk është një detyrë e lehtë.

Kur ai ia doli me qëllimin e tij, një grumbull kube akulli që pajisja kishte prodhuar vazhdimisht për katër muaj u derdhën në dysheme!

“O Zot”, thirri gruaja, para se të fillonin të qeshnin së bashku.

Vajza e tyre ka shpjeguar në komente se frigoriferi ka një sensor që kontrollon sasinë e akullit në kovë, e cila thjesht “mashtrohet”.

“Ata e nxorën jashtë duke menduar se do të fiknin makinën e akullit, por ky ishte një gabim. Nuk e kam dëgjuar kurrë nënën time të qeshte kështu. Ishte fantastike”, pohoi ajo.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKS-ja kërkon nga Institucionet që sigurimi për bujqit të bëhët obligativ

Të tjera