Auto&Tech

Nissan zhvillon Patrolin e ri paralelisht me Pajero-FOTO

Autori: Gazeta inFokus 14:26 | 04 November 2019

Prodhuesi japonez i veturave Nissan në shtator prezantoi versionin e ridizajnuar të SUV Patrol.

Sidoqoftë, drejtori i Nissan Design Alfonso Albaisa ka konfirmuar që prodhuesi japonez tashmë është duke punuar në gjenerata të reja të disa modeleve, përfshirë Patrol.

Patrol është një nga emrat e modeleve më të vjetër dhe më të gjatë në industrinë e automjeteve, që funksionon për 70 vjet, transmeton KosovPress.

Brezi i tanishëm do të hyjë në vitin e tij të dhjetë të ekzistencës në vitin 2020, kështu që ridizajnimi ka marrë përparime të rëndësishme teknologjike.

Modeli i ri Patrol do të zhvillohet paralelisht me Mitsubishi Power.

Generated by pixel @ 2019-09-24T18:03:32.961215

Të tjera