Sport

Nënkampionët vjeshtor të Superligës e nisin vitin 2020 me fitore

Autori: Gazeta inFokus 19:22 | 15 January 2020

Nënkampioni vjeshtor i Superligës së Kosovës, Gjilani e ka nisur me fitore vitin 2020, shkruan Gazeta inFokus.

Gjilanasit kanë triumfuar në një ndeshje miqësore ndaj 2 Korrikut me rezultat 3-1.

Takimi i zhvillua në fushën ndihmëse në Gjilan.

Golat për skuadrën e Gentian Mezanit i realizuan Tomislav Bushiq 2x dhe Muhamet Dubova.

Gjilani pritet që në ditët në vijim të udhëtoj në Turqi, ku do ta zhvilloj fazën kryesore përgatitore për pranverë.

Ndryshe, Gjilani e ka mbyllur stinorin vjeshtor në pozitën e dytë me 32 pikë, 2 me pak se Ballkani që është lider./Gazeta inFokus/

Të tjera