Sport

Mourinho akuzon lojtarët e Arsenalit

Autori: Gazeta inFokus 16:15 | 06 December 2018

Trajneri portugez i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i ka akuzuar futbollistët e Arsenalit se kishin simuluar dhe kishin tentuar të humbnin kohë deri në fund të ndeshjes së mbrëmshme pasi që ishin të kënaqur me barazimin,

Mbrëmë në Old Trafford, skuadra e Mourinhos e priti skuadrën e Unai Emerys, Arsenalin. Kjo ndeshje përfundoi me rezultat 2-2, pasi skuadra e Mourinhos arriti ta barazojë rezultatin dy herë.

Një gabim i David de Geas bëri që Shkodran Mustafi ta kalojë në epërsi Arsenalin në minutën e 26-të, megjithatë rezultati u barazua përmes golit të shënuar nga Anthony Martial. Pastaj, në minutën e 68-të, Alexandre Lacazette arriti ta shfrytëzojë një gabim të Marcos Rojo për të kaluar përsëri në epërsi. Rezultati u barazua vetëm një minutë më vonë, kur për Unitedit shënoi Jesse Lingard.

Nikoqirët kishin synuar ta fitonin ndeshjen përmes një goli në minutat e fundit, mirëpo trajneri i Unitedit beson se ata nuk e patën mundësinë për ta bërë këtë gjë pasi që kundërshtarët e tyre simulonin dhe humbnin kohë.

“Ata e dëshironin barazimin, simulonin, e ndalonin ndeshjet dhe vetëm prisnin deri sa ndeshja të përfundonte”, ka thënë Mourinho në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

Të tjera