Sport

Motra e Ronaldos befason të gjithë, nuk beson në koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 14:21 | 16 October 2020

Cristiano Ronaldo rezultoi pozitiv me koronavirus kur u testua nga Juventusi, pas grumbullimit me kombëtaren e Portugalisë, shkruan Gazeta inFokus.

Kështu portugezi u detyrua të karantinohej deri në shërim të plotë, ani pse ai nuk ka shfaqur asnjë simptomë.

Por, ajo çfarë i ka befasuar të gjithë është reagimi i motres së tij, e cila nuk beson në koronavirus, duke i quajtur vdekjet mashtrim.

“Nëse duhej të ishte Cristiano ai që duhej të zgjonte botën, atëherë ky njeri është një profet. Besoj se sot mijëra njerëz do të besojnë te kjo pandemi, në testet dhe masat e marra si unë… Mashtrimi më i madh që është parë që kur kam lindur. Ekziston një fjali që unë kam lexuar dhe të cilën unë e duartrokas: “Mjaft me një botë kukullash”.- ka deklaruar motra e Ronaldos./Gazeta inFokus/

Të tjera