Sport

Monaco refuzon ofertën e klubit nga Premierliga për Mbappen

Autori: Gazeta inFokus 10:54 | 03 May 2017

Drejtuesit e Monacos nuk po dëshirojnë ta shesin yllin e tyre, Kylian Mbappe

Sipas Gianluca Di Marzio, Monaco ka refuzuar një ofertë prej 85 milionë euro të Manchester Unitedit për  Kylian Mbappen

Thuhet se lideri i Ligue 1 po kërkojnë për yllin e ri francez mes 120 – 140 milionë euro, përcjell Express.

Duke mbajtur këtë çmim të lartë, Monaco po treguar dëshirën e tyre për të mbajtur Mbappen të paktën edhe një sezon.

Mbappen, i cili p shkëlqen këtë sezon, kërkohet edhe nga Barcelona, Real Madridi, Arsenal, Juventus, Man Utd dhe Man City. /Express/

Etiketa:
Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera