Auto&Tech

Modeli “8 Series” i BMW, mbret i makinave luksoze

Autori: Gazeta inFokus 09:48 | 26 May 2017

BMW ka publikuar konceptin për veturën 8 Series, që do ti bëj konkurrencë rivalit gjerman Mercedes-Benz, në garën për shitjen e veturave luksoze në tërë botën.

“Numri 8 gjithmonë ka përfaqësuar majën e performancës sportive dhe ekskluzivitetit tek BMW” ka thënë Drejtori Ekzekutiv, Harald Krueger.

Tutje Krueger ka thënë që kjo seri e veturave do të bëj që BMW të shndërrohet në lider të makinave të klasës luksoze.

-Advertisement-

Prodhimet e 8 Series

, do të dalin në shitje vitin që vjen në Evropë dhe Amerikë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Nis bashkëpunimi serioz dhe strategjik midis Comodita dhe JYSK International

Të tjera