Lajme

Miqtë e Haradinajt festojnë në New York lirimin e tij (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 08:16 | 28 April 2017

Ambasadorja Teuta Sahatçia me stafin e saj, një grup nga veteranët dhe veprimtarë e dashamirë në komunitet, festuan lirimin dhe kthimin në Kosovë të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Me këtë rast ata treguan edhe një herë mbështetje tejet të madhe për Haradinajn për përkushtim e tij në çështjen kombëtare.

Festa u shoqërua me këngë patriotike nga këngëtari i mirënjohur tropojan Gzim Nika dhe me një  banket të shumëllojshëm, të shtruar nga pronari i restorantit “La Vera Cucina” Hudson Valley e Anton Raja, Elmi Berisha dhe Besim Malota. /Indeksonline/

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Black Friday ne Artmotion

Të tjera