Sport

Minuta e 75’, ja çfarë po ndodhë në takimin mes Kosovës dhe Jordanisë  

Autori: Gazeta inFokus 19:32 | 10 November 2021

Kosova dhe Jordania po luajnë aktualisht një ndeshje miqësore, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, kur kanë kaluar 75’ minuta lojë kombëtarja e Jordanisë është duke fituar me rezultat minimal 1-0.

Golin për mysafirët e ka realizuar Baha Faisal, i cili shënoi një gol fantastik nga largësia në minutën e 18’.

‘Dardanët’ gjatë gjithë pjesës së dytë po mundohen ta barazojnë rezultatin, por një gjë e tillë akoma nuk ka ndodhur./Gazeta inFokus/

 

Të tjera