Sport

Milot Avdyli rikthehet nga lëndimi, gati për ta ndihmuar Aarauan

Autori: Gazeta inFokus 20:04 | 03 March 2021

Ish-sulmuesi i Trepçës ’89, Milot Avdyli, në muajin shkurt bëri një hap të madh në karrierën e tij, pasi u transferua në ekipin zviceran, FC Aaraua, shkruan Gazeta inFokus.

Mirëpo, pas dy javëve ai pësoi një lëndim që e ja jashtë fushave për 15 ditë.

Avdyli tashmë është shëruar plotësisht nga lëndimi dhe është i gatshëm që në vikend ta ndihmoj skuadrën e tij, që garon në Ligën e Parë të Zvicrës.

Sulmuesi vushtrrias pritet të luaj në sfidën e radhës që Aaraua e luan te premten në udhëtim te Chiasso./Gazeta inFokus/

Të tjera