Sport

Mbyllet ndeshja në ‘Fadil Vokrri’, Prishtina dhe Gjilani luajnë me këtë rezultat

Autori: Gazeta inFokus 16:51 | 30 March 2021

Ka përfunduar takimi ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit i zhvilluar në kuadër të javës së 26-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Në sfidën e luajtur në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kryeqytet, prishtinasit dhe gjilanasit janë ndarë baras 0-0.

Të dy skuadrat kishin disa raste të mira shënimi, por asnjëra nuk arriti ta gjente golin e tri pikëve.

Vlen të theksohet se mbrojtësi i Prishtinës, Besnik Krasniqi, e humbi penalltinë në minutën e 89’.

Pas këtij barazimi, Prishtina mbetet e treta me 51 pikë, kurse Gjilani i katërti me 37 sosh.

Ndeshjen e ardhshme ‘bardhekaltërit’ e luajnë në udhëtim te Ballkani, kurse ‘kuqebardhit’ e presin Besën e Pejës./Gazeta inFokus/

Të tjera