Lajme

Lëvizja Vetëvendosje ka një përgjigje për LDK-në, për koalicion parazgjedhor!

Autori: Gazeta inFokus 21:22 | 11 May 2017

Lëvizja Vetëvendosje nuk do të bëjë koalicion parazgjedhor me LDK-në.

Anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu, tha se e përjashtojnë çdo koalicion me PDK-në e LDK-në.

“Ne kemi diskutuar gjatë për koalicionet parazgjedhore dhe për këtë tashmë ka një vendim të Këshillit të Përgjithshëm dhe Kryesisë, që përjashton koalicionin parazgjedhor me PDK e LDK”, tha ajo për Gazeta Blic.

Sipas Haxhiut vetëm Lëvizja Vetëvendosje është e vetmja zgjidhje për qytetarët e vendit.

“Aktualisht jemi duke u angazhuar që vullnetin e qytetarëve ta bëjmë realitet në zgjedhjet e 11 qershorit. Ky vullnet është që Lëvizja VETËVENDOSJE! Si e vetmja zgjdhje për qytetarët, të udhëheë me intitucionet e vendit”.

Haxhiu përfundoi duke thënë se Lëvizja Vetëvendosje është e hapur për koalicione me subjekte të opozitës por edhe me përfaqesues të shoqërisë civile, kurse sa i përket koalcioneve pazgjedhore, është vendim që merret pas zgjedhjeve, dhe se tashmë dihet se përjashtojmë koalicionin me PDK si subjekt i kriminalizuar.

Shkodran Hoti nga zyra për informim në një prononcim dhënë Gazeta Blic, bëri të qartë se nuk do të ndodh një koalicion i mundshëm me LDK-në përderisa në krye të kësaj partië është Isa Mustafa.

“Është heret pasi që dje ra Qeveria, ndërsa sot u shpallen zgjedhjet, qëndrimi jonë për koaliconë dihet, ajo që përjashtohet prej koalicionit është PDK-ja, LDK-ja në krye me Isa Mustafën përjashtohet”.

Etiketa:
Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera