Sport

Leverkusen i largohet kreut, Schalke e mposht në transfertë

Autori: Gazeta inFokus 17:42 | 25 February 2018

Bayer Leverkusen nuk po kalon një periudhë të mirë në Bundesliga-n gjermane dhe këtë e tregoi edhe kjo javë në një ndeshje të drejtpërdrejtë ndaj Schalke-s duke u mundur 0-2.

Një gol në minutën e 11 dhe një në fundin e takimit i dhanë tre pikë të arta Schalke-s që tashmë ngjitet në vendin e dytë me 40 pikë, po aq sa ka edhe Dortmund.

Ndërkohë, Leverkusen është në rënie të lirë, duke mbetur në kuotën e 38 pikëve në vendin e katërt.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
UFC EKSKLUZIVISHT NË ARTMOTION!

Të tjera