Sport

Leroy Sane ‘bombardon’ portën e Barcelonës dhe i ‘dërgon’ katalunasit të shtëpia

Autori: Gazeta inFokus 21:46 | 08 December 2021

Bayern Muncheni dhe Barcelona po luajnë momentalisht në kuadër të xhiros së fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Allianz Arena’, skuadra e Bayern Munchenit e ka dyfishuar rezultat 2-0 në minutën e 42’.

Golin e dytë për ‘Bavarezët’ e ka realizuar sulmuesi gjerman, Leroy Sane, i cili shënoi një gol të ‘çmendur’ nga largësia.

Me këtë rezultat Barcelona eliminohet nga faza e grupeve të Ligës së Kampionëve./Gazeta inFokus/

Të tjera