Lajme

LDK’ja VV’së: Nëse nuk ju pëlqen oferta jonë, gjeni partner tjetër

Autori: Gazeta inFokus 21:18 | 15 January 2020

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Engelbert Zefaj ka “goditur” VV’në, duke thelluar kështu edhe më tej mosmarrëveshjet ndërmjet këtyre dy partive.

Nga VV’ja deklaruan se oferta e LDK-së nuk është ofertë serioze e madje sipas Albulena Haxhiu dhe Liburn Aliu oferta për kryeparlamentarin është “tallje”.

Ndërsa Zefaj nga LDK tha se nëse VV’së nuk i pëlqen oferta e tyre atëherë mund të gjejnë një partner tjetër.

“Nese spo ju pelqen oferta e LDK-se, gjejeni nje partner tjeter! Thjeshte eshte kjo pune”, shkruan ai./Gazeta inFokus/

Të tjera