Sport

Largimi i Dybala-s, kush do e mbajë numrin 10-të te Juventus?

Autori: Gazeta inFokus 10:30 | 01 July 2022

Kush do t’a marrë numrin 10-të pas largimit të Dybala-s nga Juventusi?

Juventusi dëshiron të shkëlqejë sërish, pas një sezoni zhgënjyes. Ky ishte sezoni i dytë radhazi që “bardhezinjtë” nuk ia dalin të fitojnë titullin, me sezonin 2020-2021 që e mori Inter dhe 2021-2022 Milan.

Për të pasur sukses, klubi i Andrea Agnelli po bën një rimodelim masiv të lojtarëve në dispozicion të trajnerit Massimiliano Allegri. Me këtë merkato që u larguan emra si Chiellini, Dybala, Morata dhe Bernardeschi. Ndërsa shumë shpejt pritet të afrohen emra si Paul Pogba dhe Angel di Maria.

Megjithatë pyetja që krijohet në mendjen e mbështetësve të “Zonjës së Vjetër” është se cilët do jenë numrat e këtij sezoni dhe nëse do e marrë dikush 10-ën e Dybalas.

Numrat e skuadrës së Juventus:

1 Szczesny

2 De Sciglio

4 De Ligt

5 Arthur

6 Danilo

7 Vlahovic

8 Ramsey

11 Cuadrado

12 Alex Sandro

14 McKennie

17 Pilgrims

18 Kean

19 Bonucci

21 Kaio Jorge

22 Church

23 Pinsoglio

24 Rugani

25 Rabiot

27 Locatelli

28 Zakaria

36 Perin

38 Ake

Të tjera