Sport

LAJMI I FUNDIT: Ylli i PSG-së që la babain në rrugë infektohet me koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 16:42 | 03 March 2021

Klubi i Paris Saint Germanit ka njoftuar se sulmuesi, Moise Kean, ka rezultuar pozitiv me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Futbollisti italian tashmë është vetëizoluar në një hotel në Paris dhe do të qëndroj larg ekipit për dy javë.

Ai nuk do të jetë nën urdhëratë e trajnerit Maurizio Pochetino të paktën për tri ndeshjet e radhës të PSG-së.

Kujtojmë se muaj më parë babai i Moise Kean, kishte deklaruar se ka mbetur në rrugë në Itali, pasi i biri i tij nuk po i ndihmon, pavarësisht se ka bërë gjithçka që Kean të luaj sot në klub të madh evropian siç është PSG./Gazeta inFokus/

Moise Kean - Player profile 20/21 | Transfermarkt

Të tjera