Sport

LAJMI I FUNDIT: Shtyhet ndeshja ndërmjet Baselit dhe Zurichit, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 15:05 | 18 October 2020

Ndeshja ndërmjet Baselit dhe Zurichit e paraparë të zhvillohej sot në kuadër të javës së katërt në Superligës e Zvicrës është shtyrë, shkruan Gazeta inFokus.

Lajmin e ka konfirmuar klubi i Baselit, ku ka njoftuar se arsyeja e shtyrjes është një rast pozitiv me ‘Covid-19’ në skuadër.

Skuadra e Baselit tashmë kanë hyrë në karantinë dhe nuk dihet për vendimet e ardhshme.

Te Baseli luan edhe ylli i kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, i cili tashmë do të jetë i karantinuar me ekipin./Gazeta inFokus/

Të tjera