Sport

LAJMI I FUNDIT: Ky është klubi i radhës i Superligës që testohet për koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 19:30 | 23 May 2020

Federata e Futbollit e Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publikë në Kosovë do të bëjnë testimin për ‘Covid-19’ e të gjitha klubeve të Superligës para se kampionati të vazhdoj, shkruan Gazeta inFokus.

Kësisoj futbollistët dhe i gjithë stafi i klubi të Dukagjinit sot janë testuar për koronavirus, derisa rezultatet pritet të publikohen në IKSHPK-ja.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nga Klina përmes një njoftimi në faqen zyrtare në facebook.

Më poshtë keni njoftimin e klubit të Dukagjinit./Gazeta inFokus/

Të tjera