Sport

LAJMI I FUNDIT: Klubi nga Superliga largon trajnerin

Autori: Gazeta inFokus 18:48 | 01 May 2021

Klubi i Feronikelit ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin, Klodian Duro, shkruan Gazeta inFokus.

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi me anë të një komunikate për media të publikuar në llogarinë e tyre zyrtare në facebook.

“Duke qenë se FC Feronikeli u eliminua edhe nga Kupa e Kosovës dhe duke mbetur shumë mbrapa me pikë në tabelën e Superligës së Kosovës, një ndryshim ishte tejet i nevojshëm, prandaj Kryesia e FC Feronikelit e pa të arsyeshme ndërprjerjen e bashkëpunimit me trajnerin, Klodian Duro”, thuhet në njoftim.

Me poshtë gjeni postimin e Feronikelit./Gazeta inFokus/

Komunikatë për media

FC Feronikeli, nëpërmjet kësaj komunikate për media, konfirmon që ka shkëputur bashkëpunimin me…

Posted by KF Feronikeli on Saturday, May 1, 2021

Të tjera