Sport

Lajm i keq për Realin, Tchouameni humb finalen e Ligës së Kampionëve

Autori: Gazeta inFokus 13:51 | 20 May 2024

Një lajm i keq të hënën vjen për Real Madridin dhe tifozët e kësaj skuadre me nam në botë.

Mesfushori Aurelien Tchouameni nuk do të jetë e gatshëm për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Lojtari ishte lënduar në gjysmëfinalen kundër Bayernit të Mynihut, duke pësuar një frakturë në këmbën e majtë.

-Advertisement-

Sipas medieve spanjolle, Tchouameni ende nuk është shëruar dhe nuk do të jetë i gatshëm për finalen e Ligës së Kampionëve, ndeshje kjo që do të luhet më 1 qershor.

Tashmë Tchouameni thuhet së është tërësisht i fokusuar te rikuperimi në për Euro 2024, ku synon të jetë protagonist me Kombëtaren e Francës.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani

Të tjera