Sport

Ky është reagimi i Ismet Munishit pas ftesës së Armend Thaqit nga Challandes

Autori: Gazeta inFokus 13:37 | 17 November 2020

Futbollisti i Ballkanit, Armend Thaqi, gjatë ditës së sotme ka pranuar ftesën për grumbullim nga kombëtarja e Kosovës, shkruan Gazeta inFokus.

E pas konfirmimit që Thaqi do t’i bashkohet ‘Dardanëve’ për ndeshjen e nesërme ndaj Moldavisë, ka reaguar edhe trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi.

Munishi, ka postuar një fotografi të Thaqit në facebook ku ka shkruar “Armend Thaqi. Nderë dhe krenari. Unë biri yt Kosovë”.

Ndeshja mes Kosovës dhe Moldavisë luhet nëser në ‘Fadil Vokrri’ më fillim nga ora 20:45.

Më poshtë gjeni postimin e trajnerit Munishi./Gazeta inFokus/

Të tjera