Sport

Ky është lojtari i radhës që do ti bashkohet Interi-t

Autori: Gazeta inFokus 09:15 | 12 January 2019

​Inter ndjek me përqendrim maksimal paraqitjet dhe performancën e Joachim Andersen,.

Mbrojtësi i Sampdorias, ka tërhequr vëmendjen edhe të dy skuadrave të tjera gjigante si Tottenham dhe Juventus.

Të paktën kjo është ajo që njofton media sportive më e madhe në Itali, “Gazzetta dello Sport”.

22-vjeçari danez luan në qendër të mbrojtjes dhe me paraqitjet e tij ka fituar interesimin nga skuadra të mëdha.

Çmimi i tij në merkato është rreth 25 milionë euro, dhe për të interesim ka shfaqur Interi, Juventusi e Tottenhami.

Të tjera