Lajme

Kurti takon Komisionerin Evropian për Agrikulturë në Bruksel

Autori: Gazeta inFokus 14:37 | 28 April 2021

Kryeministri Albin Kurti ka takuar komisionerin polak për Agrikulturë, Janusz Wojciechoëski.

Kurti ka shkruar se ka pasur diskutim të frytshëm lidhur me reformën e qeverisë në Bujqësi.

Instituti Paragon kërkon mbrojtjen e punëtorëve në Kosovë

“Një diskutim i frytshëm me Komisioneri për Agrikulturë, Janusz Wojciechoëski. Ne prezantuam planet e reformës sonë për të rritur prodhimin, për të përmirësuar kualitetin dhe për të gjallëruar fshatrat. Ne gjithashtu kërkuam përkrahjen për të përparuar përshpejtuar çasjen e Kosovës në Asistencën e para-anëtarësimit për zhvillimin rural”, ka shkruar Kurti.

Të tjera