Lajme

Kurti refuzon të përgjigjet për zhvillimet në veri

Autori: Gazeta inFokus 12:20 | 02 October 2021

Kryeministri Albin Kurti nuk ka pranuar të përgjigjet për zhvillimet e kësaj së shtune në veri të Kosovës.

Ai ka refuzuar të prononcohet për këtë çështje, pavarësisht insistimit të gazetarëve.

Kurti është deklaruar pas Kuvendit Zgjedhor të BSPK-së për disa çështje, por nuk është përgjigjur për zhvillimet në veri.

Ndërsa kryetari i Leposaviqit, Zoran Todiq para gazetarëve në Jarinje deklaroi se pret që deri në ora 16:00 të zhbllokohet rruga në atë pikë kufitare dhe të zhvillohet qarkullimi.

Sipas tij, në momentin që hiqet Njësia Speciale nga ato zona, do t’i heqin edhe ata makineritë e tyre

Të tjera