Sport

Kroacia zbardh listën për EURO 2024

Autori: Gazeta inFokus 13:34 | 20 May 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliç të hënën ka publikuar listën preliminare të lojtarë për Kampionatin Evropian ‘Gjermania 2024’.

Kroacia është Grupin B me Shqipërinë, Spanjën dhe Italinë.

Në listën e Daliç vihen re emra të rëndësishëm të futbollit siç janë ato të Modriç, Perisiç, Gvardiol dhe Vida.

-Advertisement-

Kujtojmë se EURO 2024 fillon më 14 qershor dhe mbaron më 14 korrik.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera