Lajme

Kosovari që e do me shpirt kancelaren Merkel

Autori: Gazeta inFokus 17:40 | 17 July 2021

Nuk kalon 17 korrik qe një kosovar nuk e bën një urim të veçantë.

Është mërgimtari, Emrush Çeku, ai që s’e harron asnjëherë ditëlindjen e gruas më të fuqishme në botë, Angela Merkel, shkruan Gazeta Infokus.

Aq e ka për zemër këtë politikane sa edhe bluzat i ka me portretin e saj.

“Sot me 17.07 feston ditëlindjen e 67-të Zonja Angela Merkel. Ne shqiptarët urojmë shëndet dhe çdo të mirë në jetë- G Ê Z U A R”, ka uruar ai, duke postuar në llogarinë e tij në Facebook edhe disa fotografi të Merkelit.

Çeku është një veprimtar i kamotshëm në Gjermani../Gazeta Infokus/

 

Të tjera