Lajme

Kosova fiton pesë medalje në Ballkanikun e Karatesë

Autori: Gazeta inFokus 16:54 | 20 November 2023

Pesë të argjendta dhe një e bronztë, është bilanci i medaljeve të fituara nga ekipi i karatesë në Kampionatin Ballkanik për kadetë, juniorë dhe U-21, të mbajtur në Lubjanë të Sllovenisë.

Medaljen e argjendtë e fituan, Islam Selmani (U-21, -60 kg), Erblin Shoshi (kadet, -52 kg), Artiol Shaqiri (junior, -76 kg), Redona Gashi (U-21, -50 kg), të gjithë në kumite dhe Alma Loki (U-21) në kata.

Me të bronztën u stolis Blerand Osmani (kadet +70 kg).

-Advertisement-

 Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

4 arsyet pse duhet të studioni Biznes dhe Menaxhment

Të tjera