Lajme

Kontrata për ndërtimin e ujësjellësit në Pejë që do të nënshkruhet në vitin 2079?

Autori: Gazeta inFokus 10:20 | 03 May 2021

Një kontratë për ndërtimin e ujësjellësit në fshatrat Bogë dhe Shkrelë të Komunës së Pejës, nuk do të nënshkruhet deri në vitin 2079, shkruan Gazeta inFokus.

Të paktën në këtë formë është publikuar në faqen e Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik të Kosovës, që si duket nga ky institucion është bërë një gabim teknik.

Në këtë faqe thuhet se kontrata prej 243 mijë e 885 euro për ndërtimin e ujësjelllësit në Bogë dhe Shkrelë të komunës së Pejës, datë të nënshkrimit e ka 1 janarin e vitit 2079.

Shteti në aksion, vetëm dje 16 persona përfunduan nën prangat e policisë

Në vazhdim mund ta gjeni të dhënat për nënshkrimin e kësaj kontrate të KRPP-së./Gazeta inFokus/

LINKU

 

Të tjera