Lajme

Kjo është gjendja e pacientëve me Covid-19 të shtrirë në QKUK dhe në spitalet e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 13:24 | 27 July 2022

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 92 pacientë janë duke u trajtuar nga Covid-19 në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme, shkruan Gazeta Infokus.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme, bazuar në raportet e datës 27 korrik 2022 ky është raporti ditor:

Klinika Infektive, 32 pacientë + 1 pacient në Mjekim Intensiv

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 9 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje

Spitali i Gjakovës,11 pacientë

Spitali i Pejës, 11 pacientë

Spitali i Gjilanit, 11 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë./Gazeta Infokus/

Të tjera