Rozë

Kishte disa javë që ankohej nga…/ Ylli i “TikTok”-ut ndërron jetë në moshën 30-vjeçare

Autori: Gazeta inFokus 14:12 | 21 March 2023

Ylli i “TikTok” , Jehane Thomas, ka vdekur në moshën 30-vjeçare, vetëm disa ditë pasi ajo ndau një postim emocional në rrjetet sociale në lidhje me migrenën e saj të vazhdueshme.

Miku i Thomas, Alyx Reast ndau lajmin përmes një lançimi të faqes “GoFundMe” të premten. Nëna e dy djemve, Isakut trevjeçar dhe Elijah një vjeç, Thomas ka më shumë se 71,900 ndjekës në “TikTok” , ku dokumentoi vështirësitë e saj me shëndetin e saj fizik dhe jetën si prind.

Ajo drejtonte gjithashtu biznesin e saj, i cili krijon artikuj shkrimi të personalizuara për raste të veçanta. Miku i saj tha se ishte e papritur vdekja e Jehane, pavarësisht nga sfidat shëndetësore me të cilat po përballej.

“Jehane Thomas ishte një 30-vjeçare, nënë e dy djemve kur papritmas ndërroi jetë më 17/03/2023”, thuhet në përshkrim. “Pavarësisht se vuajti nga migrena dhe periudhat e sëmundjes për disa muaj, vdekja e saj ishte krejtësisht e papritur dhe të gjithë jemi absolutisht të thyer”.

Faqja me ndihma u hap për fëmijët e saj dhe nga dita e djeshme ka mbledhur 13,500 dollarë, me më shumë se 600 donacione.

Më 15 mars, ditë përpara se të shpallej vdekja e saj, Thomas postoi një video në TikTok për të ndarë një përditësim rreth shëndetit të saj. Ky postim erdhi disa javë pasi ajo zbuloi se ishte diagnostikuar me ënjtje që dëmton nervin optik në sy, një gjendje të quajtur neuriti optik.

Etiketa:
Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera