Sport

Këta janë asistuesit më të mirë që nga sezoni 2006/07

Autori: Gazeta inFokus 18:58 | 15 October 2020

Gazeta e njohur “Squawka Football” ka publikuar asistuesit me të mirë që nga sezoni 2006/07, shkruan Gazeta inFokus.

Lionel Messi është futbollisti më me së shumti asiste, plotë 181 të dhuruar në vetëm një ligë, atë spanjolle ‘La Liga’.

I dyti në radhë është Cesc Fabregas me 136 asiste dhe Mesut Ozil me 132 asistime./Gazeta inFokus/

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Të tjera