Lajme

Kështu do të votoi Lista Serbe për Qeverinë e Albin Kurtit

Autori: Gazeta inFokus 12:17 | 25 March 2020

Deputeti i Listës Serrbe Igor Simiq ka dhënë përkrahjen e kësaj partie për të rrëzuar Qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti, ashtu sic k akërkuar Lidhja e Demokratike e Kosovës, shkruan gazeta inFokus.

“Nuk kemi qenë për formimin e kësaj qeverie dhe tani mos heqja e taksës e ka vështirësuar jetën e qytetarëve”, ka thënë Simiq.

Sipas tij, kjo qeveri nuk ka treguar kurrfarë respekti ndaj popullit serb, posaqërisht ndaj të zgjedhjurve të përfaqësuesve të popullit serb, “për këtë arsye Lista Serbe do të votoi për rrëzimin e kësaj Qeverie”./Gazeta inFokus/

Të tjera