Lajme

Kaçanikasi lëndohet në vendin e punës, rrëzohet nga 4 metra lartësi

Autori: Gazeta inFokus 10:09 | 11 November 2021

Një person në Kaçanik derisa ka qenë duke punuar është rrëzuar nga një lartësi prej 3-4 metra, shkruan Gazeta Infokus.

Nga policia e Kosovës rasti është cilësuar si “Asgjësim, dëmtim , heqje e pajisjeve mbrojtëse në vendin e punës”.

Policia njofton se viktima pas lëndimeve trupore është dërguar në QKUK  për trajtim mjekësor.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar derisa ka qenë duke punuar në një kompani është rrëzuar nga një lartësi prej 3-4 metra dhe ka pësuar lëndime trupore. Viktima është dërguar në QKUK  për trajtim mjekësor”, njofton Polica e Kosovës.

Gjithashtu janë njoftuar njësit relevante për trajtimin e rastit./Gazeta Infokus/

Të tjera