Sport

Juventusi nisë kërkimin për zëvendësuesin e Dybalas

Autori: Gazeta inFokus 16:33 | 20 November 2020

Paolo Dybala dhe Juventusi çdo ditë e më shumë janë afër ndarjes së rrugëve, shkruan Gazeta inFokus.

Madje, sipas raportimeve të mediave, në Torino kanë nisur kërkimet për gjetjen e zëvendëusesit të argjentinasit.

‘Zonja e Vjetër’ si duket e sheh si më idealin futbollistin e Wolverhampton United, Adam Traore.

‘Don Balon’ ka shkruar se Juve janë të gatshëm të shpenzoj rreth 60 milionë euro për blerjen e Traores.

Se çfarë do të ndodhë më Dybalan mbetet të shihet në vazhdimësi pasi akoma nuk ka zyrtare, as nga klubi, as nga vet argjentinasi./Gazeta inFokus/

Të tjera