Sport

Ju kujtohet Victor Moses, ja ku është transferuar sot ai

Autori: Gazeta inFokus 21:10 | 15 October 2020

Ish-futbollisti i Liverpoolit, Chelseas dhe Interit, Victor Moses tashmë edhe zyrtarisht është bërë me skuadër të re, shkruan Gazeta inFokus.

Mesfushori nigerian ka arritur marrëveshje me Spartakun e Moskës.

Moses është huazuar nga Chelsea te Spartaku deri në fund të sezoni me mundësi blerje.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi i Spartaku të Moskës përmes një postimi në llogarinë zyrtare në twitter.

29 vjeçari se fundmi ishte i huazuar te Interi./Gazeta inFokus/

Të tjera