Sport

Ibrahimovic ‘sulmohet’ nga kritikat pasi vrau një luan

Autori: Gazeta inFokus 14:48 | 06 April 2021

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka qenë në vëmendje të mediave në Suedi, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo pasi që 39 vjeçari thuhet të ketë vrarë një luan në Afrikën e Jugut në vitin 2011.

Ibra ka marrë në shtëpinë e tij lëkurën, nofkën dhe kafën e luanit, gjë për të cilën është kritikuar ashpër.

Thuhet se ai ishte lincensuar për të vrarë luanin, megjithatë kritikat ndaj tij nuk kanë të ndalur.

Sipas një njoftimi ntë lëshuar nga Fondi Ndërkombëtar për Mirëqenien e Kafshëve thuhet se nga viti 2004 – 2014 janë vrarë 1.7 milionë kafshë, për ta marrë lëkuren e tyre në shtëpi./Gazeta inFokus/

Të tjera