Lajme

HISTORIKE: Tri Parlamente evropiane drejtohet nga kryetar SHQIPTAR

Autori: Gazeta inFokus 21:29 | 27 April 2017

Me zgjedhjen e Talat Xhaferi kryetar i ri i Parlamentit të Maqedonisë, shqiptarët në tri shtete udhëheqin me Kuvend, që është rast i veçantë në botë.

“Prej sot ne Evrope janë 3 shtete ku shqiptari është kryetar i Parlamentit.

Talat Xhaferi zgjedhet kryetar i Parlamentit te Maqedonise. A po e shihni qe koha e shqiptareve po vjen.

-Advertisement-

Ngadale dhe me mençuri”, ka shkruar gazetari Adriatik Kelmendi.

Talat Xhaferi-Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë

Kadri Veseli – Kryetar i Kuvendit të Kosovës

Ilir Meta – Kryetar i Kuvendit të Shqipërisë

Dhe ky fakt duket se ju ka penguar shumë maqedonasve dhe serbëve, të cilët “të bashkuar” kanë tentuar që mos të lejojnë që një shqiptar të drejtojë Kuvendin e Maqedonisë, shkruan lajmi.net.

Kjo ka bërë që ultra-nacionalistët maqedonas të hyjnë me dhunë në objektin e Kuvendit dhe të sulmojnë deputetët e LSDM-së dhe vet Zoran Zaevin, si dhe deputetët shqiptar, ku më se keqi ka pësuar Ziadin Sela.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Afati i fundit për regjistrime në programin MSc. Data Science & Analytics në UNI – Universum International College – Powered…

Të tjera