Lajme

Haradinaj: Këto janë dy problemet me të cilat përballet Kosova!

Autori: Gazeta inFokus 20:51 | 25 April 2017

Qeverisja aktuale dhe Serbia janë dy problemet me të cilat sipas kryetarit të AAK-së po përballet vendi.

Ai në emisionin “Rubikon” të KTV-së theksoi se qytetarët e Kosovës duhet të jenë të vendosur karshi qasjes së Serbisë në territorin e Kosovës.

Me këtë Haradinaj tha se nuk nënkupton serbët e Kosovës.

-Advertisement-

“Shteti fqinjë e ka humb të drejtës qoftë edhe morale nëse ekziston diku mes shteteve m’i pas duartë e veta në Kosovë sepse e dini se cka ka ndodh në ’98 e ‘99”, ka thënë ai.

Shqiptarët janë popull autokton dhe nuk mund të lejojnhë të tallet askush me ta, shtoi tutje Haradinaj.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera