Lajme

Haradinaj disa fjalë prekëse për Ibrahim Rugovën, flet edhe për Millosheviqin (Video)

Autori: Gazeta inFokus 10:25 | 17 May 2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë punën dhe veprën e presidentit të ndjerë, Dr. Ibrahim Rugova. Gjatë emisionit “Opinion”, të Blendit Fevziut, ai ka thënë se presidenti i ndjerë udhëhoqi vendin në një kohë shumë të vështirë
“E kemi nderu deri në fund familjen Rugova. Unë kam qenë më i ri në moshë. Ai më ka trajtu sikur të isha i familjes së tij. Kujdesi ndaj meje dhe ndiejna ime ndaj tij jam mundu me bashkëvepru me të. Historia është vështirë mu gjyku në ato etapa.

Por ai ka udhëheq me Kosovën në kohën kur Millosheviqi ishte i tërbuar. Është zor me gjyku udhëheqësin e shqiptarëve duke e dijtë çfarë urreje kishte Milloshveiqi. Nga përvoja që kam, Rugova ka qenë shqiptar”, ka thënë ai.

Rëndësia e Gjuhës Angleze në aspektin profesional

Të tjera