Lajme

Greqi: Pamje brenda lokalit ku një shqiptar u qëllua me plumb në kokë

Autori: Gazeta inFokus 10:53 | 04 October 2021

Mediat greke kanë dhënë detaje të reja nga atentati mafioz kundër një shqiptari mbrëmjen e sotme në qendër të Athinës në një zonë mjaft të populluar.

Sipas tyre shqiptari që u qëllua në kokë dhe bark është 39-vjeç dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital, shkruan abcnews.al.

Janë publikuar edhe pamjet brenda lokalit ku u qëllua 39 vjeçari.

Dëshmitarët që ishin në zonë dhe që panë atentatorin që qëlloi mbi shqiptarin i dhanë informacione hetuesve për të shkuar gjurmëve të kryesit të veprës.

Të tjera