Sport

Gjyqtari italian e ndaloi ndeshjen një minut më herët – reagimi i tij epik kur e kuptoi gabimin

Autori: Gazeta inFokus 10:10 | 27 March 2023

Arbitri Giuseppe Mucera çuditi tifozët italianë të futbollit duke rifilluar ndeshjen në kohën shtesë, pasi kuptoi se kishte përfunduar takimin shumë herët.

Kjo ndodhi kur Vicenza priti Arzignano Valchiampo në një ndeshje të Serie C të dielën, përcjell GazetaBlic Sport.

Mysafirët ishin duke fituar 3-2 dhe ata kërkonin të mbanin avantazhin e tyre. Por me një minutë të mbetur Vicenza po ushtronte presion për barazimin.

Megjithatë, arbitri Mucera më pas çuditërisht përfundoi lojën, pavarësisht se kishin mbetur edhe 60 sekonda nga koha e shtuar.

Lojtarët e Vicenza u grumbulluan rreth zyrtarit në një sulm të tërbuar. Mucera fillimisht u duk se injoroi protestat e lojtarëve vendas.

Ndërkohë, pankina e Arzignano Valchiampo kishte nisur të pushtonte fushën në festë.

Por, pasi e kuptoi se çfarë kishte bërë, arbitri i vuri duart në fytyrë dhe pas ai u shfaq duke u kërkuar falje lojtarëve.

Mucera vazhdoi të rifillonte lojën për minutën e fundit pasi ata që kishin vrapuar në fushë u shpërndanë. Dhe ndërsa skena e jashtëzakonshme pushtoi titujt kryesorë, nuk bëri asnjë ndryshim pasi ndeshja përfundoi 3-2./GazetaBlic Sport

Vip Card e Petrol Company ofron tri herë zbritje

Të tjera