Lajme

“FSHF mos bashkëpuno me një shtet gjenocidal” – Tifozët i bëjnë thirrje Federatës Shqiptare të Futbollit të mos e organizojë evropianin për të rinj me Serbinë

Autori: Gazeta inFokus 17:56 | 19 June 2024

Tifozët shqiptarë nga stadiumi ku Shqipëria u ndesh me Kroacinë i kanë dërguar një mesazh Federatës Shqiptare të Futbollit.

Duke e quajtur shtet gjenocidal ata kanë bërë thirrje që Shqipëria të mos bashkëpunojë me Serbinë në organizimin e evropianit për të rinjt.

“FSHF mos bashkëpuno me një shtet gjenocidal U – 21 – 2027″, thuhet në parullën që tifozët mbajtën në duar gjatë tërë ndeshjes.

-Advertisement-

Kujtojmë se Shqipëria dhe Serbia kanë kandiduar që të organizojnë së bashku Euro 2027 për U-21./Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera