Sport

Formacionet zyrtare: Torino – Fiorentina, ky është vendimi për Mërgim Vojvodën

Autori: Gazeta inFokus 16:30 | 10 January 2022

Torino dhe Fiorentina takohen sonte në kuadër të xhiros së 21-të në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo përballje nisë nga ora 17:00 dhe zhvillohet në ‘Stadio Olimpico di Torino’.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda, e nisë nga minuta e parë këtë sfidë për Torinon.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij dueli./Gazeta inFokus/

Të tjera